Čoskoro to budú štyri roky, čo sa slovenskému hokejistovi obrátil život naruby, keď jeho všedné dni poznamenala veľká tragédia. Športovcova manželka Simona sa nachádzala vo vysokom štádiu tehotenstva, keď náhle zomrela. Lekárom sa však podarilo zachrániť ich obe bábätká.

Juraj Valach si manželstvo s milovanou polovičkou neužil príliš dlho. Iba 25-ročná Simona v júni roku 2016 skolabovala počas horúčav. Bola vo vysokom štádiu tehotenstva, keď utrpela mozgovú porážku. Okamžite bola prevezená do nemocnice, kde lekári vykonali cisársky rez. Podarilo sa im zachrániť chlapčeka Jerguša a dievčatko Amálku. Ich mama však na druhý deň zomrela.

Hokejovému obrancovi sa odrazu zrútil celý svet, no zároveň mal dva veľké poklady, ktoré ho potrebovali. Vzápätí ale prišla ďalšia rana, keďže lekári zistili, že Jerguš má poškodený mozog, v dôsledku čoho nevie správne koordinovať pohyby. Najväčšou oporou bola športovcovi rodina, pričom sa o deti aj dodnes stará hlavne jeho mama a otec pracuje iba na nočných službách.

Juraj chce uživiť najbližších, a zároveň zabezpečiť synovi tú najlepšiu zdravotnícku starostlivosť, takže sa aktívne venuje hokeju. Momentálne rokuje so slovenským tímom Capitals Bratislava. Denné cvičenie, rehabilitácie či návštevy špeciálnej škôlky tak majú na pleciach starí rodičia.

31-ročný Slovák najnovšie priznal, ako je na tom jeho syn po zdravotnej stránke. ,,On nechodí, neposadí sa a ani nerozpráva. Musíme sa o neho starať nonstop 24 hodín. Robí však menšie pokroky, dokonca nám lekári dali nádej, že po mentálnej stránke môže byť v poriadku, že by v budúcnosti vedel do určitej miery nám dať nejaký signál, že je hladný či potrebuje ísť na toaletu,“ povedal Valach pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: jjvalach, FB/Juraj Valach