Prípad utopeného Jurka († 2) otriasol celým Slovenskom. Malý chlapček poslednýkrát vydýchol po páde do rodinného bazéna. Pomôcť mu už nedokázal ani zronený otec, ktorý k maličkému okamžite pribehol.

Jurko, ktorého vychovávali milujúci rodičia, mal len dva rôčky, foto >>> TU <<<. V nedeľu sa však rodinná idylka vo Vlkanovej (okr. Banská Bystrica) zmenila na peklo, ktoré budú musieť jeho mama s otcom prežívať zrejme dlhú dobu. Chlapček totiž nešťastnou náhodou spadol do bazéna a utopil sa.

Ku tragédií došlo v priebehu chvíľky v novopostavenom bazéne rodinného domu. Rodinná známa pre Nový Čas prezradila, že zronený otec robil, čo mohol: “Počuli sme, že otecko Juraj ho rýchlo vytiahol z vody, no už bolo neskoro. Je to obrovské nešťastie. Ten chlapček bol živé striebro, ale také sú všetky deti,” dodáva. Rodičia, ktorí sa o synčeka vzorne starali, sú na dne a po udalosti im bola poskytnutá odborná psychologická pomoc.

O záchranu nevinného života sa hodinu pokúšali aj záchranári, no ani tí už nedokázali veľkú tragédiu zvrátiť. Suseda rodiny potvrdila, že rodičia malého Jurka boli starostliví a otec si osvojil aj dvoch starších chlapcov, ktorých mala jeho manželka z predošlého vzťahu: “Nerobil medzi nimi rozdiely.” Ešte donedávna spokojná rodinka tak teraz musí vystrojiť svojmu najmenšiemu anjelikovi pohreb.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pixabay