Hrôzostrašný prípad ako z hororového filmu sa odohral v maličkom kúpeľnom mestečku na juhu Slovenska, v Dudinciach. Napriek nízkemu počtu obyvateľov (len niečo cez 1400) tu malo dôjsť k brutálnej vražde, aká sa často nevidí ani vo väčších mestách, kde sa index kriminality pohybuje oveľa vyššie.

K tragédii došlo vo štvrtok 11. mája 2017 vo večerných hodinách, keď sa 45-ročná žena pohádala so svojim druhom. Predpokladá sa, že hádka vyústila až do fyzického napadnutia, ktorého výsledkom bola smrť 53-ročného Júliusa. Útočníčka ho mala bodnúť kuchynským nožom a spôsobiť mu zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Ohliadajúci lekár konštatoval smrť zavinením druhej osoby, ktorá bola spôsobená ranou priamo do srdca. Voči podozrivej žene, bolo dňa 12. mája vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy. V prípade, ak sa vina ženy preukáže, hrozí trest odňatia slobody na dobu 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

Brutálny prípad, ktorý poznačil malé mestečko je veľkým výkričníkom pre všetkých, ktorí svoje konflikty riešia násilným spôsobom.

Zdroj: KRPZ Banská Bystrica, Foto: YouTube