K odchodu tlačí premiéra aj Mária Kolíková: Ak neodíde, tak…!

Dátum:

Situácia na politickej pôde sa mení z minúty na minútu, čo potvrdzuje aj nečakaná demisia ministra práce Milana Krajniaka, pričom jeho ,,hlavu“ nikto nepožadoval. Najnovšie prišla s prekvapivým vyhlásením ďalšia ministerka.

Po odchode ministra práce, ktorý už svoju demisiu oznámil prezidentke, sa nad vzdaním sa funkcie vážne zamýšľa aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Na tlačovej konferencií oznámila, že odíde z vlády, ak Igor Matovič naďalej zostane premiérom.

Členka koaličnej strany Za ľudí uviedla, že nedokáže pracovať vo vláde, ktorú vedie súčasný predseda. ,,Vypätie v koalícii, bohužiaľ, aj ohľadom na to, kto vedie túto vládu, dostalo sa to do situácie, že už nie je možné takto vládnuť ďalej a chceme vlastne iba jednu výmenu na významnej pozícii. Ja verím tomu, že pán premiér ako veľký štátnik túto výzvu zvládne a verím, že to spolu potiahneme ďalej,” vyhlásila šéfka rezortu spravodlivosti.

Kolíková totiž niekoľko mesiacov avizuje významné reformy v justícií, ktoré považuje za kľúčové. ,,Ja ako ministerka spravodlivosti, ktorá chce robiť vážnu reformu, neviem ju urobiť pod vedením Igora Matoviča. Je mi to veľmi, veľmi ľúto, bolí ma to, naozaj,“ dodala politička.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Na telo s Michalom Kovačičom, Úrad vlády SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...