Expremiér a minister financií Igor Matovič mal v utorok (29. júna) čeliť odvolávaniu v parlamente. Opozícia totiž trvala na mimoriadnej schôdzi, no ešte pred rokovaním došlo k udalostiam, ktoré napokon zabránili určiť verdikt o politickom osude predsedu strany OĽaNO.

Mimoriadna schôdza sa mala začať 29. júna tesne pred 20.00 hodinou, no napokon sa posunula o pol hodinu. K rokovaniu však napokon ani nedošlo, keďže ani počas dvoch pokusov nebol parlament uznášaniaschopný. Dôvodom bolo nečakané správanie sa opozície.

Peter Pellegrini pred médiami oznámil, že nikto z 39 poslancov, ktorí podporili mimoriadnu schôdzu, sa v danom čase nebude nachádzať v sále na protest proti správaniu koalície. ,,Vládna koalícia sa rozhodla rokovať o návrhu na odvolanie Igora Matoviča v noci, hoci to kedysi vehementne kritizovala. Rokovanie však absolútne nezvládla a jeho začiatok bez akéhokoľvek vysvetlenia odsúvala na neskorší a neskorší čas. Preto sme sa rozhodli, že sa na tejto nočnej fraške zúčastňovať nebudeme a zajtra (30. júna) o 9.00 budeme všetci v parlamente,“ uvádza strana Hlas-SD na sociálnej sieti.

Hlasáci zároveň poznamenali, že expremiér sa určite bojí svojho odvolávania a nie je si istý podpory zo strany vládnej koalície. Je však zarážajúce, že autori mimoriadnej schôdze napokon celé stretnutie sabotovali. Konečne mali šancu odvolať Matoviča, ktorého dlhodobo kritizujú, no namiesto toho odišli zo sály.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Hlas-Sociálna demokracia  |  Foto: FB/Igor Matovic, Peter Pellegrini, NR SR