K týmto susedom sa od polnoci nedostanete: Zatvorené hranice!

Dátum:

Ministerstvo zahraničných vecí informuje o uzatvorení hraníc Českej republiky takmer pre všetkách cudzincov. Od dnešného rána je zakázaný vstup do susednej krajiny z iných, ako nevyhnutných dôvodov, pričom opatrenie sa netýka ľudí s českým občianskym preukazom.

Nevyhnutnými dôvodmi pre vstup na územie Českej republiky sa považuje cesta do zamestnania, cesta do školy, nevyhnutná návšteva rodiny, do zdravotníckeho zariadenia a do zariadenia sociálnych služieb. Priepustky cez hranicu taktiež dostanete z dôvodu účasti na svadbe alebo pohrebe.

Podmienkou pre vstup do ČR z červených krajín EÚ+ je pred príchodom vyplniť príjazdový formulár a po príjazde predložiť hygienickej stanici výsledok PCR testu, nie starším ako 72 hodín. Ako uvádza ministerstvo zahraničných vecí, vo výnimočných situáciách je možné podstúpiť PCR test najneskoršie do 5 dní po príchode do ČR. Do negatívneho výsledku ohláseného príslušnej hygienickej stanici (najneskôr do 7 dni) však musíte ostať v karanténe.

Obmedzenie na území Českej republiky bude platiť rovnako, ako núdzový stav, najmenej do 14. februára, pričom bol vyhlásený 5. októbra minulého roka. Od 27. decembra 2020 platí u susedov 5. stupeň protiepidemiologického systému PES, čo znamená, že supermarkety a malé obchody môžu predávať len nevyhnutný tovar. Rovnako majú zatvorené aj reštaurácie, hotely, penzióny, ďalšie ubytovacie zariadenia, vnútorné športoviská, plavárne, wellness a pod.

Na jednom mieste sa môžu zhromažďovať či vonku rekreačne športovať maximálne 2 osoby a amatérske súťaže sú zakázané. V platnosti je aj zákaz nočného vychádzania od 21.00 h do 5.00 h. ráno. Pozastavená je aj prevádzka lyžiarskych vlekov, maximálny počet osôb na pohrebe a svadbe je 15.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZV | Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky, canvas.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...