Besneniu Ivana Č. na základnej škole vo Vrútkach stále chýba motív. Objavilo sa niekoľko teórií, pričom niektoré z nich boli políciou vyvrátené. Najnovšie sa k prípadu vyjadril kolega vraha, ktorý ma jasné stanovisko.

Mladík pochádzajúci z Martina je naďalej pre širokú verejnosť i policajtov veľkou záhadou. Jednou z teórií útoku bola šikana bývalého žiaka, ktorý sa rozhodol pomstiť. Taktiež sa objavil príbeh, podľa ktorého mala učiteľka presadiť chlapca so zlým prospechom, pričom ten v zlosti zavolal 22-ročného muža. Ani jeden z týchto motívov nie je oficiálne potvrdený a naďalej sa prešetrujú.

Najnovšie sa k Ivanovmu činu vyjadril jeho kolega, ktorý je presvedčený, že nešlo o premyslený plán. Do spoločnosti ZOŠ Vrútky, ktorá sa zaoberá výrobou vlakových súprav, osobných vozňov a lokomotív, nastúpil pred pár mesiacmi. Podľa slov mladíkovho spolupracovníka bol okamžite terčom posmeškov, no zároveň upozornil, že zamestnanci si robia žarty zo seba navzájom, no Ivana sa mohli viac dotknúť a ich nepovažoval za vtipné.

„Som presvedčený, že vybuchol. Bol to skrat. Ráno normálne prišiel. Mohol mu niekto niečo nevhodné povedať, čo som nevidel ani nepočul, a mohla to byť posledná kvapka. Čo viem, z ničoho nič sa bez slova zobral a odišiel,“ uviedol muž pre cas.sk, ktorý chcel ostať v anonymite. V spoločnosti má dokonca kolovať historka, že Martinčan sa chcel pomstiť kolegom cez ich deti, keďže sa nedokázal postaviť dospelým ľuďom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: zos-vrutky.sk, markiza.sk, FB/Polícia SR, Televízia Raj