Kajetán Kičura bol prepustený na slobodu: V ceste mu stojí už iba TOTO!

Dátum:

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetán Kičura sa v priebehu mesiacov, ktoré strávil vo väzbe, snažil zúfalo dostať na slobodu. Snaha jeho obhajcu sa napokon vyplatila, keďže zadržaný muž sa má konečne zbaviť policajných pút.

Kajetán Kičura bol zadržaný príslušníkmi NAKA koncom apríla minulého roka, pričom bol obvinený z korupcie a prania špinavých peňazí. Počas šéfovania Správy štátnych hmotných rezerv mal podpísať niekoľko podozrivých zmlúv na nákup nekvalitných materiálov, ktoré boli predražené o milióny eur. V jeho trezore taktiež boli nájdené zlaté tehličky v hodnote viac ako 250-tisíc eur.

Dobrý priateľ Roberta Fica v novembri minulého roka podal sťažnosť voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu a zároveň požiadal o prepustenie z väzby. Senát Najvyššieho súdu však nielenže sťažnosť zamietol, ale lehotu trvania väzby obvineného predĺžil do 21. júna 2021.

Došlo však k nečakanej zmene, keďže Špecializovaný trestný súd dnes (11. februára) vyhovel Kičurovi a prepustil ho z väzby. Mal by tak byť stíhaný na slobode. Prokurátor sa voči rozhodnutiu odvolal, v dôsledku čoho rozhodne o osude obvineného Najvyšší súd. Kajetán sa nachádza v kolúznej väzbe, aby nemohol ovplyvňovať svedkov, no všetci sú už vypočutí a obava prokurátora tak už nemá byť opodstatnená, vďaka čomu sa malo zmeniť rozhodnutie súdu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/SME-Zastavme korupciu, SME

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...