Na ministerstve vnútra musia politici riešiť ďalšiu “kauzu”, ktorá sa tentokrát týka vyhodeného policajta, a zároveň známeho spisovateľa Dominika Dána. Kým si Roman Mikulec stojí za svojím rozhodnutím, Robert Kaliňák má na vec celkom iný názor.

Ministerstvo vnútra pred pár dňami vyhodilo po dlhých rokoch v službe skúseného policajta, a zároveň úspešného spisovateľa Dominika Dána. Kým Robert Kaliňák tvrdí, že služby policajta využíval najmä v oblasti poradenstva, Mikulec uviedol, že známeho muža v práci za niekoľko mesiacov ešte ani nestretol. Kaliňák sa rozhodol k veci vyjadriť aj na sociálnej sieti prostredníctvom svojho synovca Erika Kaliňáka (Smer-SD).

Každý policajt, ktorý odslúži 35 rokov, je nositeľom jedinečných skúseností a je studnicou dobrých rád a odporúčaní… Dominik Dán ako skvelý odborník aktívne pracujúci na dolapení najťažších vrahov na Slovensku, ktorí si zaslúžene odpykávajú doživotné tresty, naviac spolupodieľajúci sa na príprave mnohých zmien v policajnej službe, sa dočkal naozaj trápneho poďakovania po viac ako 35 rokoch služby pre túto krajinu… Dominikovi Dánovi patrí nielen vďaka za kvalitné detektívky, ktoré robia nevyčísliteľnú pomoc pri náborovej práci do radov polície, ale aj za viac ako 35 rokov oddanej služby našej vlasti, kde aj vďaka jeho tvrdej práci sa zlepšili podmienky policajtov. A ešte na záver – ak chcel minister vnútra zaútočiť na niekoho, mohol na mňa, lebo personálny rozkaz týkajúci sa Dominika Dána som vydal ako minister vnútra ja a on iba plnil, čo som mu nariadil,” rozohnil sa niekdajší minister.

Vo svojom statuse už ale zareagoval aj aktuálny minister vnútra Mikulec, ktorý musel riešiť aj nový problém Pellegriniho strany Hlas. “Mám pocit, že sme niekomu stúpili na otlak. Pán Kaliňák hovorí o chybnom kroku, ktorý sme urobili, keď sme prepustili človeka, ktorý mu podľa neho ako skúsený policajt pravidelne poskytoval svoje analytické schopnosti. Ja si naopak myslím, že je vizitkou p. Kaliňáka a jeho hanbou, že zamestnával ľudí, ktorí sa desaťročie neunúvali ani prísť do práce. Navyše, argumentovať tým, že táto osoba pomáhala pri odhaľovaní trestnej činnosti nie je len hlúpe, ale aj nebezpečné. Je nemysliteľné, aby človek, ktorý pracoval na tlačovom odbore ako referent, mohol prichádzať do kontaktu s informáciami z prípadov a spisov… Nikdy som nespochybnil prácu policajtov a vážim si každého jedného z nich, či má odslúžených 5, 20 alebo 35 rokov. A práve preto – z úcty k nim – nemôžem tolerovať, aby človek, ktorý reálne nemá žiadnu náplň práce, dostával pravidelnú (v tomto prípade aj pomerne slušnú) výplatu rovnako ako tí, ktorí dennodenne podávajú maximálne výkony… Nemyslím si, že je správne, aby mal roky vytvorené dobre platené miesto len za zásluhy z minulosti,” bráni sa po vyhadzove Dána.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Kaliňák so svojím synovcom Erikom (Smer-SD)
Kaliňák sa ozval kvôli novej “kauze” s Dominikom Dánom

Zdroj: Facebook/Erik Kaliňák, Roman Mikulec – minister vnútra SR │ Foto: Facebook/Erik Kaliňák, Roman Mikulec – minister vnútra SR, YouTube/Aktuality.sk