Robert Kaliňák sa ako bývalý minister vnútra po ohavnej vražde novinára a jeho snúbenice, ako aj po obrovskom tlaku verejnosti, vzdal v roku 2018 svojej funkcie a vytratil sa do ústrania. Teraz sa však vracia, no neuhádnete, akú funkciu získal.

Robert Kaliňák zo strany Smer pôsobil ako minister vnútra až do osudného momentu v roku 2018, kedy sa prevalila ohavná vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Po masívnom tlaku verejnosti v uliciach sa napokon spolu s expremiérom funkcie vzdal. Ako poslanec sa vytratil do ústrania a dlhú dobu o ňom nebolo nič počuť.

Exminister ale za tú dobu nezaháľal a pripravoval sa na svoj nečakaný a veľkolepý comeback. Medzitým sa plánoval venovať rodine a o návrate do politiky sa vyjadroval veľmi zdržanlivo. Všetko sa dialo aj napriek nespokojnosti vo východnej vetve strany, ktorá napísala oficiálny list, v ktorom vyzýva na odchod Fica spolu s Kaliňákom.

Dnes je už ale jasné, že tento politik to rozhodne nemá namierené do predčasného dôchodku. Kaliňák totiž zohrá dôležitú úlohu v mediálnom tíme Smeru, ktorý sa chce ohradiť voči viacerým tvrdeniam novinárov a podať žaloby. Exminister si pritom už v marci založil dve spoločnosti, prostredníctvom ktorých bude poskytovať právne služby. Od 24. mája je však aj konateľom v Agentúre Smer, kde nahradil Ficovu bývalú hovorkyňu Silviu Belešovú. Ohľadom tejto novej funkcie sa však Kaliňák ani Smer zatiaľ príliš nevyjadrujú, no zdá sa, že koaličná strana vyrazí čoskoro do boja.

Zdroj: orsr.sk │ Foto: Facebook/Robert Kaliňák