Po samovražde generála Lučanského stále neutícha rozruch okolo témy jeho smrti. Počas odvolávania ministra vnútra sa samotný Roman Mikulec nečakane vyjadril o slovách, ktoré mu mal exprezident polície povedať. Najnovšie vyslovil šokujúce slová aj Robert Kaliňák.

Od smrti generála Lučanského už ubehlo niekoľko mesiacov, no napriek záverom komisie o samovražde táto téma naďalej neutícha. Počas odvolávania ministra vnútra Romana Mikulca sa politik rozhovoril aj na túto tému a povedal slová, ktoré údajne započul z úst samotného Lučanského. „Čo si myslíte, pán minister, čo sa stane, keď odídem? Buď ma dajú dole oni, alebo sa dám dole ja,“ mal sa vyjadriť generál.

Hoci nešpecifikoval, koho mal na mysli pod pojmom „oni“, zareagovať sa rozhodol aj exminister vnútra Robert Kaliňák. Ten mal podľa Plusky uviesť, že Mikulcovi sa v jeho vyjadreniach nedá veriť: „Kedy Mikulec vlastne povedal pravdu?“ položil si otázku.

Napokon sa vyjadril aj k samotnej samovražde Lučanského, za ktorú sú podľa neho zodpovední títo ľudia: „Všetkých, ktorí nesúhlasili s touto orientáciou polície, postupne pozatvárali. To znamená policajného exprezidenta, šéfov NAKA, policajnej inšpekcie, SIS-ky. Koľko treba dôkazov, koľko ľudí musí ešte umrieť, aby niektorí pochopili, že títo ľudia nevedia nič robiť? Čiže akokoľvek sa bude brániť, je evidentné, že všetci títo ľudia, ktorí sa na tom podieľajú, majú na svedomí aj smrť Milana Lučanského,“ myslí si Kaliňák.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Milan Lučanský