Kaliňáka zasiahla vojna na Ukrajine: SŤAHOVANIE rodiny!

Dátum:

Robert Kaliňák zo strany Smer prijal v nedeľu pozvanie do známej realácie TA3 V politike. Tam s Jurajom Šeligom (Za ľudí) diskutoval o príchode vojakov NATO na Slovensko, ale aj o systéme S-300, o ktorom sa hovorí v súvislosti s pomocou Ukrajine, hoci Rusko varuje, že podobné systémy budú terčom útokov.

Kaliňák v diskusii odsúdil vojnu na Ukrajine a priznal, že spory sa takouto cestou v dnešnej dobe neriešia. Medzi rečou pripomenul, že na Ukrajine žije aj jeho vlastná rodina, ktorej aktuálne pomáha všetkými možnými spôsobmi. K osobnej téme sa napokon vyjadril bližšie aj pre Plusku.

„O mne sa vie, že otec je zo Svidníka a mama bola od Odesy,“ prezradil s tým, že mama je pôvodom Bulharka. Exminister odhalil, že rodina, najmä mladšia generácia s deťmi, sa rozhodla po invázii z Ukrajiny vysťahovať. Samotný Kaliňák mal podľa svojich slov zorganizovať ich presun do Bulharska. „Presunuli sme ich k rodine, ktorú máme v Bulharsku, a tam som to nejakým spôsobom zmanažoval,“ uviedol, pričom príbuzným dokonca poskytol dostatok financií na ďalšie fungovanie.

Na Slovensko sa údajne presunúť odmietali kvôli neznalosti jazyka a rozhodnúť mali aj ich bulharské pasy. Kaliňáka však znepokojuje, že časť rodiny je stále v Odese: „Určite sa ich budeme snažiť dostať do bezpečia… Ak bude treba, sme pripravení ich stiahnuť na Slovensko aj do Bulharska.“ Politik ozrejmil, že po skončení vojny majú všetci záujem vrátiť sa do svojej rodnej krajiny. Jeho rozhovor na TA3 si môžete pozrieť >>> TU <<<. K vojne a situácii na Ukrajine sa vyjadrila v diskusii aj Zuzana Čaputová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ta3.com │ Foto: YT/Startitup

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...