Robert Kaliňák ohlásil absolútne nečakane koniec svojho politického pôsobenia v parlamente. Rovnako uviedol aj dôvod, pre ktorý chce odísť a vieme, kto ho na jeho poste nahradí.

Robert Kaliňák bol trojnásobným ministrom vnútra, no po viacerých škandáloch napokon zastával funkciu poslanca NR SR za stranu Smer SD. Kvôli podozreniu z účasti na únose Vietnamca podstúpil napokon detektor lži. Aj z tade sa ale rozhodol odísť a o svojom nečakanom konci v politike prehovoril pre TV reláciu Pravdy “Ide o pravdu”, ktorú moderuje Zuzana Martináková.

Jeho dôvody na skončenie v politickej funkcii sú ale, zdá sa, viaceré: “V tejto chvíli odchádzam z parlamentu. Do konca roka chcem odovzdať list predsedovi NR SR o tom, že sa vzdávam mandátu. A navyše, človek bez mandátu v NR SR je slobodnejší, môže omnoho viac hovoriť, omnoho viac sa brániť,“ prezrádza zámery politik, ktorého má v parlamente nahradiť Darina Gabániová zo Smeru.

Rovnako sa chce podľa vlastných slov viac venovať svojej rodine, na ktorú doposiaľ nemal toľko času a vrhol sa aj na výhodný biznis. Na otázku, či sa plánuje do politiky vrátiť a opäť kandidovať, ale odpovedá nejednoznačne: “Ako konkrétnu rieku prejdem, poviem, keď pred ňou budem stáť. Pred touto riekou momentálne nestojíme, je to relatívne ďaleko a neviem sa k tomu v tejto chvíli vyjadriť,” zakončuje nejasne. Novinárka Monika Tódová, ktorá mala s poslancom viaceré slovné prestrelky a nepríjemné rozhovory, si ale myslí, že Kaliňák môže mať záujem o post premiéra či prezidenta.

Novinárka si myslí, že sa môže vrátiť do politiky
Vráti sa Kaliňák do politiky?

Zdroj: pravda.sk │ Foto: Facebook/Monika Tódová, Robert Kaliňák, RTVS