Výmena na postoch premiéra a ministra financií vyvoláva v opozícií, no aj u odborníkov obavu, či nebude mať Igor Matovič snahu riadiť krajinu aj naďalej z ministerskej stoličky. Kamarát politika však prehovoril o vzťahoch, ktoré medzi pánmi vo vláde panujú.

Igor Matovič musí v súčasnosti čeliť obrovskej kritike po tom, čo odletel z vlastnej iniciatívy do Moskvy, pričom urazil vedeckých odborníkov na Slovensku. Téma Sputniku a hádky s ústavom ŠÚKL už zneistili aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá na rovinu uviedla, že komunikácia Eduarda Hegera ako premiéra je otvorenejšia a vyjadrila tak spokojnosť. Mnohí sa však domnievajú, že Igor Matovič, ktorý má aktuálne problémy aj kvôli svojmu majetkovému priznaniu, bude mať snahu riadiť Hegera z pozície ministra.

Tieto obavy ale nateraz vyvracia Hegerov dobrý kamarát a bratislavský župan Juraj Droba. Pre Plusku totiž uviedol, že majú s Matovičom veľmi korektné vzťahy a expremiéra pozná dosť dobre na to, aby vedel, ako s ním komunikovať krízové témy. „Edo pozná Igora inak ako ľudia zvonku. Povedal by som, že u Igora Matoviča nie je problém obsah, problém je forma. Pri Edovi Hegerovi má Matovič istotu, že mu bude môcť plne dôverovať. Edo presadí veľa zo svojich názorov. Bude vedieť Igorovi veľmi slušne a diplomaticky vysvetliť, prečo sú jeho kroky správne,“ tvrdí Droba.

Heger má podľa Drobu zmierlivú povahu a snaží sa hľadať kompromisy, no priznáva, že Matovič to zas pri nástupe do funkcie rozhodne nemal ľahké. Zdôraznil však, že sa mal viac spoliehať na skúsenejších kolegov: „Igor Matovič má málo skúseností so zahraničnou politikou. Keby som bol na jeho mieste, túto úlohu prenechám skúseným profesionálom, ktorí vedia, kam Slovensko patrí a kto sú naši spojenci. Myslím, že Eduard bude viac počúvať ministra zahraničných vecí Korčoka a riadiť sa jeho skúsenosťami,“ porovnáva. „Jeho prvé dni v úrade ukazujú, že to dá a môže byť pokojne aj najúspešnejší slovenský premiér,“ dúfa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR