Ministerstvo zdravotníctva začalo s kampaňou na očkovanie detí pekne zostra! Mládež vo veku od 12 rokov by mala byť zaregistrovaná na vakcinačných stránkach nie z jedného dôvodu, ale hneď z piatich. Ochrana zdravia, cestovanie či od septembra otvorené školy? Zaočkujte deti!

Ministerstvo zdravotníctva prichádza s lákadlom na vakcináciu detí od 12 do 15 rokov. Odkazujú na to, že v USA už zaočkovali státisíce detí v tejto vekovej hranici a Európska lieková agentúra schválila očkovanie predmetnej skupiny detí, čím udelila zelenú aj európskym krajinám.

„Aj keď deti nie sú Covidom ohrozené v takej miere ako seniori, ich očkovanie je veľmi dôležité pre dosiahnutie kolektívnej imunity a tlmeniu šírenia nákazy. Navyše, aj deťom môže Covid spôsobiť vážne komplikácie a predstavuje vyššie riziko ako vakcína, ktorej bezpečnosť potvrdzujú klinické skúšania,“ odkazuje ministerstvo zdravotníctva.

Strašiakom pre rodičov, ktorí svoje dieťa očkovať neplánovali, môže byť aj jeden z piatich dôvodov, ktoré MZ udáva: „Chceme mať otvorené školy. Kľúčovým predpokladom k tomu, aby mohol nový školský rok prebiehať v bežnom režime, je očkovanie detí.“ 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky | Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, pixabay.com, YT/SME