Ministerstvo zdravotníctva bojuje za očkovanie všetkými zbraňami. Čakáreň však stále neeviduje dostatok dôchodcov, ktorí by boli novému druhu vakcíny otvorení, a tak sa rozhodli siahnuť po overenej klasike. Gizka Oňová ide a rieši!

Najvýznamnejšou prioritou ministerstva zdravotníctva je v týchto dňoch vakcinácia. Sprievod nad 18 rokov, ktorý na očkovanie prinesie seniora 70+, bude očkovaný zároveň s ním. Ministerstvo okrem tohto lákadla prišlo aj s niečím novým. Gizka Oňová bude seniorov aj ostatné ročníky presviedčať priamo na televíznych obrazovkách, aby podstúpili vakcináciu.

“Tieto televízne spoty vznikli v spolupráci s RTVS, kde ich aj môžete vidieť a neskôr budú bežať aj na Markíze. Cielia najmä na seniorov,” informuje MZ SR. Spoty by im mali pripomínať, že sa môžu registrovať na očkovanie a rovnako by mali aj budovať dôveru vo vakcíny proti Covidu.

Okrem televíznych spotov prichádza ministerstvo aj s rozhlasovými spotmi. Kampaň o očkovaní zahŕňa i tlačenú reklamu v denníkoch a dôchodcom sú rozdávané aj informačné letáky: “Najlepšiu kampaň však viete urobiť práve vy vo vašom okolí a medzi vašimi blízkymi,” ďakuje ministerstvo zdravotníctva očkovaným ľuďom aj za fotografie, ktoré pridávajú na sociálne siete. “Ochota dať sa zaočkovať podľa viacerých prieskumov prudko narástla a je to aj vašou zásluhou,” dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky | Video | Foto: streamable.com