Na NAKA bolo opäť rušno po tom, čo si prišla po známeho farmára. Ten kandidoval aj vo voľbách 2020, hoci napokon nebol úspešný. Známa tvár čelí trom obvineniam, no podľa jeho slov ide len o vyfabrikovanú lož a za všetkým vidí jednoznačný a jasný cieľ.

Reč je o známom farmárovi Františkovi Oravcovi, ktorý sa pred troma rokmi zúčastnil na čele poľnohospodárskych protestov. Štrajkoval vtedy proti korupcii pri agrodotáciách a neskôr sa rozhodol kandidovať v parlamentných voľbách 2020 so stranou Máme toho dosť (v súčasnosti by podľa prieskumov dopadli voľby takto). Podľa informácií portálu Aktuality však sám skončil obvinený v troch veciach.

Vyšetrovateľ Oravca obvinil, že mal manipulovať obstarávanie pri miliónových dotáciách z roku 2010. Hovorca policajného prezídia Michal Slivka uviedol, že sa jedná o podozrenie zo subvenčného podvodu. Oravec, ktorému v prípade dokázania viny hrozí niekoľko rokov za mrežami, však ale obvinenia odmieta.

Podľa jeho slov je celá kauza vykonštruovaná a za všetkým vidí jeho spor so skupinou Esin, ktorú ovláda rodina Patrika Tkáča z J&T: „Vznesené obvinenie na moju osobu je vyfabrikovaná lož oznamovateľa z Esinu. Že niečo nepríjemné na moju osobu sa udeje, som čakal, veď voči skupine mám vyhratých 67 občianskoprávnych konaní, trestných a exekučných konaní. Esin má vznesených 7 obvinení na základe mojich trestných oznámení,“ tvrdí Oravec. Doplnil aj ďalšie šokujúce skutočnosti: „Majitelia firmy, ktorá na mňa podala trestné oznámenie, sú bývalí vyšetrovatelia NAKA Východ. Obvinenie na mňa vzniesla NAKA Východ,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: RTVS