Po viac ako týždni od smrti speváka Karla Gotta sa v sobotu 12. októbra uskutoční pohreb, ktorý je určený len pre pozvaných hostí. Maestro však nezabudol ani na svojich verných fanúšikov, ktorým bude taktiež dopriate rozlúčiť sa s legendou československej hudobnej scény.

Aj napriek tomu, že sa to môže zdať mnohým morbídne, 42-násobný zlatý slávik sa pred smrťou podelil s rodinou a priateľmi o svoje tajné želania, ktoré by mali byť súčasťou pohrebu. Nezabudol ani na fanúšikov, nakoľko rozlúčka pre širokú verejnosť sa bude konať v piatok (11.10) v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Prahe.

Karel si prial, aby počas jeho odchodu znela skladba “Muzika“ od Tota Cutugna, ktorú si v roku 1984 dokonca prepožičal. Pri smútočnej ceremónií by mal zaznieť i text od českého básnika Pavla Koptu (†57), ktorý “Božský Kája“ dokonca nejedenkrát prednášal aj na svojich koncertoch. ,,Ja nechcem ružu na truhle, ja nechcem plač, ja chcem len spev a do hrobu mi dajte pieseň a spievajte mi naposledy Ave Maria,“ nechal sa počuť na verejnosti.

Ako informoval denník Blesk, na žiadosť Ivany Gottovej zaspievajú na ceremónii umelcovi blízki priatelia Lucie Bílá, Eva Urbanová a Štefan Margita. V ich podaní by mali zaznieť skladby Ave Maria a Panis Angelicus, pričom sa momentálne uvažuje aj o piesni Pie Juse z Requiem od Andrewa Lloyda Webbera.

Truhla zosnulého speváka bude vystavená so štátnymi poctami za účasti čestnej stráže Armády Českej republiky. Úrad vlády momentálne zabezpečuje možnosť sledovať zádušnú omšu na veľkoplošných obrazovkách, ktoré budú nainštalované na Hradčanském náměstí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Toto Gutugno – La mia musica

Karel Gott – Muzika

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: Facebook/Karel Gott | Video: YouTube