Už 7. októbra vstúpi do kín jeden z najočakávanejších filmov domácej produkcie. Dokument režisérky Olgy Malířovej Špátovej mapuje život maestra Karla Gotta, ktorý zomrel v dôsledku rakovinového ochorenia 1. októbra 2019. V ten istý deň vyjde zároveň vo vydavateľstve Supraphon i soundtrack v podobe CD dvojalbumu, LP trojalbumu a v digitálnych formátoch.

Smutné roky bez Karla Gotta pripomína nový dokumentárny film kameramana Jana Malířa a režisérky Olgy Malířovej Špátovej. Sedem hodín už zostrihaného materiálu sa premenilo na dvojhodinový záznam všetkých etáp života legendárneho speváka so špeciálnou pozornosťou venovanou jeho posledným rokom.

Emocionálne silná obrazová výpoveď je, samozrejme, plná maestrovej hudby. Zrodil sa preto nápad ponúknuť fanúšikom tiež spomienku v podobe albumov 2CD/3LP, ktoré zahŕňajú maximum piesní z filmu. Na jednej strane tvorcovia snímky logicky využili množstvo najväčších hitov Karla Gotta; spevákov život i kariéra zahŕňajú však tiež množstvo skladieb inak dôležitých, naspievaných v nemčine alebo potrebne dopĺňajúcich dej filmu. Vznikol tak pestrý súbor viac než 40tich chronologicky zoradených trackov bezkonkurenčne najobľúbenejšieho speváka v histórii českej hudby.

„Karel pristupoval k natáčaniu s úplným pokojom a nechal sa točiť i v situáciách, s ktorými by desať rokov dozadu len ťažko súhlasil. Chcel, aby jeho príbeh bol pravdivý. Ešte v septembri, niekoľko týždňov pred smrťou, vyberal spoločne s Olgou hudbu do filmu. Prechádzali spolu zoznam jeho skladieb a starostlivo zvažovali každú pieseň. Tvorivosť a túžba všetko dotiahnuť do zdarného konca ho držali nad vodou. Záležalo mu na tom, aby film i kniha boli jeho životnými dielami. Aby boli zachytené jeho úspechy nielen u nás, ale i v zahraničí,“ uviedla Ivana Gottová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Foto: FB/Karel Gott