Karel Gott (80), ktorý oslávil 14. júla svoje veľké jubileum, má obrovské zdravotné problémy. Namiesto vystúpenia totiž skolaboval, pričom do nemocnice chodí každý deň v sprievode manželky Ivanky.

Božský Kája, ktorý takmer pred dvoma týždňami oslávil krásne životné jubileum, musí opäť čeliť veľkým zdravotným komplikáciám. V posledných dňoch bol hospitalizovaný kvôli zápalu pľúc, no v utorok ho napokon z nemocnice prepustili. Aj keď maestrovi lekári vyslovene odporúčajú pokoj, Karel si nedal povedať a v stredu prišiel na niekoľkohodinovú skúšku na festival Benátská!, kde chcel stoj čo stoj vystupovať: “Upozorňovali ho, že je to hazard so životom, ale Karel je blázon a má svoju hlavu,” zveril sa denníku Blesk kapelník Pavel Větrovec.

Za to, aby Gott nevystúpil, sa s plačom a prosíkom prihovárala aj manželka Ivanka, no nikomu sa nepodarilo Gotta od vystúpenia odhovoriť. Vytúžené štvrtkové vystúpenie sa však napokon ani napriek Kájovej tvrdohlavosti nekonalo. Hodinu po spevákovom odchode zo skúšobne totiž dorazila SMS, že na festivale nevystúpi. Gottovi prišlo doma zle až do takej miery, že napokon musel rady lekárov počúvnuť.

Zdravotný stav českého Slávika je pritom mimoriadne vážny a podľa slov Větrovca s ním Ivanka musí každý deň dochádzať do nemocnice, kde mu podávajú infúzie a menia krv. Umelec by sa tak mal rozhodne viac šetriť. Kapelník bol napokon spokojný, že Kája na pódium nedorazil: “Bolo by to bláznovstvo, aby išiel na popravu,” dodal na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Karel Gott