Karel Got (80) skončil v slzách po zarmucujúcej správe z českého šoubiznisu. Na večný odpočinok odišiel spevákov blízky človek, ktorý dostal infarkt priamo počas práce.

Český šoubiznis sa pred pár dňami dozvedel veľmi smutnú správu. Do umeleckého neba odišiel známy architekt Michael Klang, ktorý dostal vo veku 65 rokov podľa informácii českého Blesku infarkt priamo počas práce. Klang sa podieľal na vzhľade viac ako tisícky televíznych relácii, ako aj spravodajských štúdii.

Ako scénograf stál za vianočným koncertom Českého slávika z pražskej Lucerny, no upravoval aj scénu počas turné Karla Gotta a Heleny Vondráčkovej v rokoch 2002 a 2003. Podpísal sa aj pod vzhľad relácie Kufr, Do-Re-Mi, Kolotoč, Českého slávika či Českej Miss.

Karel Gott, ktorý nedávno nečakane skolaboval a zrušil vystúpenie, sa ešte k smutnej správe nevyjadril, no Helena Vondráčková zverejnila spolu s ďalšími, ktorí Klanga poznali, dojímavý odkaz na sociálnej sieti: „Dobrý večer. Pred chvíľou ma veľmi ranila správa, že zomrel architekt a scénograf Michael Klang. Poznala som ho veľa rokov… Obdivovala som ho, pretože jeho práca bola výnimočná. Je mi to veľmi ľúto, jeho odchod je veľká rana pre umelecký svet,“ zverila sa fanúšikom. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YouTube/JP in Prague, Facebook/Klub kultury Napajedla, Karel Gott