Ľudí z celého sveta dnes zasiahla mimoriadne šokujúca správa, ktorá hovorí o masívnom požiari v najromantickejšom mieste Paríža. Katedrálu Notre-Dame zachvátili plamene, pričom príčina požiaru doposiaľ nie je známa.

Chrám Matky Božej v Paríži je snáď najikonickejším symbolom hlavného mesta Francúzska, pričom s jeho výstavbou sa začalo už v roku 1163. Práve 15. apríla okolo šiestej hodiny popoludní však zachvátili katedrálu plamene a ako uvádzajú zahraničné zdroje, doposiaľ sa zrútila hlavná veža a krátko pred deviatou hodinou i strecha objektu.

Ako uvádza portál bfmtv.com, približne o 18.50 zachvátili plamene vrchnú časť chrámu, pričom požiar môže súvisieť s renovačnými prácami na budove. Katedrála, ktorá leží na ostrove Île de la Cité na rieke Seina, patrí k najnavštevovanejším a najkrajším pamiatkam francúzskej gotickej architektúry.

Obrovské nešťastie už komentovalo množstvo predstaviteľov nielen Francúzska, ale aj mnohých svetových krajín. Okrem prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý zrušil svoj program a presunul sa na miesto nešťastia, sa k požiaru vyjadril aj americký prezident Donald Trump. „Je to tak hrozné sledovať masívny požiar v Katedrále Notre-Dame. Pravdepodobne by mali použiť hasiace lietadlá na jeho zlikvidovanie. Treba konať rýchlo!”

Okolie chrámu je momentálne evakuované, pričom podľa doterajších zistení neboli zranené žiadne osoby. V budove, v ktorej sa nachádza množstvo artefaktov a pamiatok, sa momentálne plamene rozšírili aj do ďalších častí, pirčom hovorca katedrály vyjadril pochybnosti, či sa podarí zachrániť aspoň klenbu Notre-Dame.

Zdroj: CBS.com, CNN, Twitter | Foto: Twitter