Katastrofa v ZOO: Pre pandémiu vyčlenili zvieratá, ktorými nakŕmia ..

Dátum:

Koronavírus momentálne ochromil celý svet, pričom výnimkou nie sú ani zoologické záhrady. Obľúbené miesta, kde trávia celé rodiny svoj voľný čas, sa totiž taktiež bijú so skutočnosťou, ako prežiť katastrofálnu krízu.

Pandémia COVID-19 má fatálne následky nielen pre svetovú ekonomiku, ale aj bežných zamestnancov, či dokonca zvieratá. Nakoľko dnes ľudia musia ostávať v karanténe a ich voľný pohyb je značne obmedzený, navštevovať nemôžu ani zoologické záhrady. Tie sú však mnohokrát vyslovene závislé od vstupného, ktoré je aktuálne doslova nulové.

S týmto problémom sa momentálne zaoberá riaditeľka ZOO v nemeckom Neumünstere, kde už vystavili zoznam zvierat, ktoré budú musieť byť utratené. „Vytvorili sme zoznam zvierat, ktoré sa utratia ako prvé,“ uviedla Verena Kaspariová, pričom dodala, že niektoré z nich majú denne spotrebovať mimioriadne veľké množstvo jedla.

Keď totiž zoologickej záhrade dôjdu finančné prostriedky, mienia im údajne radšej podať eutanáziu, akoby ich mali nechať vyhladovať. „V tom najhoršom by sme niektorými zvieratami nakŕmili ďalšie,“ dodala s tým, že predmetné považuje až za krajné riešenie.

S rovnakým problémom sa stretli i v Berlíne, kde sa aktuálne narodili mláďatká pandy, pričom vedenie mrzí, že ich návštevníci neuvidia vyrastať naživo. Podľa názoru odborníkov tiež chýba mnohým zvieratám kontakt s ľuďmi, ako napríklad opiciam, ktoré milujú sledovať všetkých naokolo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: extra.cz

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...