Neuveriteľné! Situácia v zdravotníctve sa zrejme zhoršuje nielen na Slovensku. Pri operácií pacienta totiž nastali nečakané komplikácie, ktoré spôsobili doktori. Na sále tak došlo k požiaru priamo v hrudníku nič netušiaceho muža.

Unikátny prípad sa stal v jednej z nemocníc v austrálskom Melbourne. 60-ročný pacient totiž podstúpil operáciu srdca, pri ktorej mu mali opraviť trhlinu v aorte. Počas zákroku však lekári omylom prepichli pľúca, pričom z nich začal okamžite unikať vzduch. Prísun kyslíka mu tak bol pumpovaný do pľúc prostredníctvom umelej ventilácie.

Aj napriek tomu, že kyslík nie je horľavý, niektoré predmety robí horľavejším. Chirurg totiž pri uzavretí rán použil vypaľovanie, pričom sa suché tampóny v mužovej hrudi zapálili. Doktori nakoniec situáciu dostali pod kontrolu a operáciu úspešne ukončili. V tomto prípade dopadol zákrok dobre a pacient sa teší zdraviu.

Doktorka Ruth Shaylor však upozorňuje, že je dôležité, aby lekári a anestéziológovia podstúpili školenia protipožiarnej prevencie a rýchleho zásahu pri zákrokoch, kde môžu byť poškodené pľúca alebo ak môže dôjsť k úniku vzduchu z akéhokoľvek dôvodu.

Zdroj: thesun.co.uk  |  Foto: Pixabay