Štvrtok ráno boli záchranné zložky z Trnavy privolané k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasli životy dvoch mužov. V skorých hodinách do seba na ceste I/61 smerom na Bučany čelne narazili vozidlá Renault Trafic s oproti idúcou Daciou Duster.

Štvrtok ráno otriasla západným Slovenskom dopravná nehoda, pri ktorej naposledy vydýchol 58-ročný Vladimír z Trnavy, vodič Dacie Duster, ktorý sa čelne zrazil s Renaultom Trafic. Tragédia bola fatálna i pre spolujazdca druhého vozidla, ktorým bol 47-ročný Pavol z Považskej Bystrice. 44-ročný vodič Trafica z Nového Mesta nad Váhom a 31-ročný spolujazdec z Ilavy utrpeli vážne zranenia. Ďalší dvaja spolujazdci v Renaulte Trafic, 42-ročný z Čadce a 35-ročný z Dvorníkov, sa zranili ľahko.

Príčiny nehody a mieru zavinenia momentálne vyšetruje polícia, ktorá dôsledne upozorňuje vodičov, aby dodržiavali predpisy a najmä na mokrých cestách prispôsobili jazdu nielen svojim schopnostiam, ale aj poveternostným podmienkam. Vo vyjazdených koľajach môže väčšie množstvo vody vytvoriť aquaplaning, pri ktorom dochádza k strate kontaktu s vozovkou a auto sa stáva neovládateľné. Preto treba pri jazde autom myslieť aj na tieto okolnosti a znížiť rýchlosť jazdy.

Zdroj: Polícia SR