Mladá študentka Katka († 25) sa sťažovala na bolesti brucha, pričom sa jej stav po banálnej operácii náhle zhoršil a krásne dievča napokon zomrelo. Zdrvená rodina sa ale odmieta s prístupom trnavskej nemocnice zmieriť a viní ju z obrovského nešťastia.

Mladá Katka, ktorá mala celý život iba pred sebou, bola veselá a priateľská. Začiatkom marca však začala pociťovať čudné bolesti brucha, a keďže neutíchali, privolali k nej záchranku, ktorá Katarínu previezla do nemocnice. V trnavskej nemocnici lekári vykonali banálnu operáciu a podľa ich slov všetko dopadlo v poriadku.

Stav študentky sa ale náhle zhoršil a začal ju trápiť silný kašeľ. Podľa slov rodiny bola Katka slabá, no bála sa zvoniť na sestričky, lebo ju označovali za precitlivenú. Dokonca jej mali vyvesiť v izbe zvonček tak, aby naň nedočiahla. Lekári ale napokon po CT vyšetrení zistila, že blondínka dostala silný zápal pľúc a okamžite ju premiestnili na JIS. Po týždňoch beznádeje lekári Katkinej mame oznámili, že u nej nastala mozgová smrť a o pár dní ich navždy opustila.

Z jej smrti sa rodina nevie spamätať a z úmrtia vinia nemocnicu. Po strate dieťaťa podali podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý sa teraz incidentom zaoberá. Podľa slov hovorkyne trnavskej nemocnice pre Plusku prebieha interné vyšetrovanie a posudzujú správnosť postupu pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti.

Mladá študentka sa však už nikdy nevráti k rodine ani k priateľovi, ktorý je z jej smrti zdrvený: “Milujem ťa a nikdy nezabudnem. Odpočívaj v pokoji, láska moja,” napísal na sociálnej sieti s odkazom, aby si ľudia vážili svojich milovaných. Mama prezradila, že Katka bola veľmi dobrosrdečná a paradoxom je, že práve v trnavskej nemocnici chodila ako dobrovoľníčka pomáhať malým deťom…

Katka umrela v trnavskej nemocnici
Jej priateľ a rodina sú zo straty zdrvení
Jej život vyhasol po banálnej operácii

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook