Koncom apríla sme vás informovali o prípade mladej študentky Katky Kelešiovej († 25), ktorá podstúpila, podľa lekárov, absolútne jednoduchú operáciu. Tá sa jej však stala osudnou. Dagmar, matka zosnulej, však neprestáva veriť v spravodlivosť a tvrdo bojuje za svoju dcéru.

Katka sa začiatkom marca začala sťažovať na bolesti brucha, ktoré pretrvávali. Diagnóza lekárov nakoniec znela zápal slepého čreva, pričom musela podstúpiť operáciu. Rodičov vtedy upokojil doktor, ktorý bol na operačnej sále, pričom im oznámil, že všetko prebehlo v poriadku a čoskoro pôjde ich dcéra domov.

Pacientka však dostala zápal pľúc, vysoké teploty, a dokonca aj sepsu. Bola tak uvedená do umelého spánku, no 1. apríla napokon vyhlásili jej mozgovú smrť. Rodina je presvedčená, že personál zanedbal starostlivosť, keďže Kelešiovej sťažnosti na pretrvávajúce bolesti úplne odignoroval a všetky vysvetlil tvrdením, že mladá študentka je jednoducho precitlivená.

Katkina mama Dagmar sa však odmieta zmieriť s takýmto koncom príbehu, pričom podala trestné oznámenie, a taktiež podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Rozhodla sa neustále kontaktovať políciu aj úrady, aby nešiel prípad do stratena. „Všetko márne. Stále nevieme ani výsledky pitvy. Polícia hovorí, že priebežné informácie z vyšetrovania nemôže zatiaľ poskytnúť, z „dohľadu“ mi odkázali nech neotravujem a nechám ich pracovať, lebo ide o veľmi komplikovaný prípad. Rozhodla som sa, že teraz, počas dovolenkového obdobia, dám tomu pokoj, ale v septembri sa opäť začnem pýtať, ako pokračuje vyšetrovanie!“ povedala pre plusku.sk odhodlaná žena, ktorá sa len tak nemieni vzdať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/Dagmar Kelešiová, Klaudia Kelešiová, Filip Moghrani