Katka Knechtová patrí k najkvalitnejším slovenským speváčkam, pričom odkedy sa objavila v šou Česko Slovensko hľadá Superstar, čoraz častejšie sa dostávala pod paľbu kritiky médii, ale aj fanúšikov. Tí si ju naposledy podali po publikovaní cover verzie skladby V dolinách, ktorá bola poctou Karolovi Duchoňovi.

Rádio Expres sa v predvianočný čas rozhodlo oživiť nesmrteľné hity legendárneho speváka Karola Duchoňa, ktorý zomrel vo veku 35 rokov na cirhózu pečene. Ikonu z Galanty si tentokrát uctila hudobníčka Katka Knechtová, pričom jej prevedenie dynamickej a oslavnej skladby “V dolinách” sa, žiaľ, nestretlo s príliš pozitívnym ohlasom.

Po Kandráčovcoch či Desmode sa jednej zo skladieb zhostila i Katarína Knechtová, ktorá sa len prednedávnom rozišla s Petrom Borkovcom, a prespievala hit „V dolinách“. Singel poňala absolútne po svojom, pričom poslucháči rádia sa s jej verziou takmer absolútne nestotožnili. Zdrvujúca kritika na seba nenechala dlho čakať a ľudia poslali speváčke viac než nepríjemné odkazy.

Ako sa však zdá, Katarína nemieni byť ticho a k celej „kauze“ sa vyjadrila prostredníctvom sociálnej siete Instagram. „Poviem k tomu len pár vecí. Pretože to, čo zverejnenie tejto verzie piesne spôsobilo, je nad moje chápanie a v mnohých prípadoch ukazuje nízkosť a obmedzenosť niektorých ľudí… Umenie má provokovať inakosť. Vyvolať emócie… Mojím cieľom nebolo vytvoriť ďalší múzejný kus. Jeden Karol Duchoň už bol – výnimočný, svoj, preto ho ľudia milovali. Toto je naše vyjadrenie, môj prístup, môj pocit. Ak sa to niekomu nepáči – chápem a rešpektujem to. A ten zbytok, ktorý do komentov vkladá vlastný mindrák, nenávisť, pseudokritici hudby a ďalší zloprajníci – vám odkazujem toto: ?,“ neštítila sa vyjadenia Katarína.

Zdroj: Instagram/KatarinaKnechtovaOfficial | Video: YouTube | Foto: Instagram/KatarinaKnechtovaOfficial