Podnikateľ z Bratislavy Dušan Víglaský sa počas uplynulých týždňov dostal do povedomia verejnosti vďaka svojmu hračkárstvu Dráčik. Na webových stránkach totiž zverejňuje politicky a vojensky zamerané príspevky. Aktuálne si na kontroverzný obsah posvietila už aj česká polícia. 

Hračkárstvo Dráčik, ktoré patrí na Slovensku k obľúbeným, sa v posledných týždňoch zapisuje do povedomia verejnosti niečím celkom iným ako predajom hračiek pre najmenších. Bratislavský podnikateľ a majiteľ Dráčika Dušan Víglaský už mesiace zverejňuje na webovej stránke kontroverzné texty s politickým aj vojnovým obsahom.

Po jeho aktivite sa voči textom ohradili dodávatelia hračiek ako Lego či Albi, no Víglaský si naďalej stojí za svojím konaním a najnovšie sa rozhodol usporiadať „ľudovú zbierku“ so sarkastickým tónom. Na texty biznismena už reagujú aj známe televízne tváre, pričom obľúbený slovenský komik potvrdil, že v tomto hračkárstve už v živote nenakúpi.

Ako uviedol portál Lidovky, na Dráčika a jeho web si najnovšie posvieti aj česká polícia. Podnikateľ totiž svoje texty zverejňuje taktiež na českom eshope. „Začali sme sa prípadom zaoberať. V tejto chvíli musíme prípad posúdiť a až potom je možné oznámiť, či ide o protiprávne konanie, prípadne o aký druh,“ uviedla hovorkyňa Policajného prezídia Irena Pilařová. Obsah stránky údajne preveruje aj slovenská polícia, no naše prezídium informáciu nepotvrdilo, hoci ani nevyvrátilo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: lidovky.cz │ Foto: dracik.sk, FB/Avion Shopping Park Bratislava, Policie České republiky