Všetko sa to začalo pred dvomi týždňami, keď Marián Kotleba pri príležitosti oslavy Dňa učiteľov v Brezne, zrušil uprostred hry, vystúpenie ochotníckeho divadla. V rovnaký deň, na rovnakej akcii, odspievala dve pesničky aj známa speváčka Kristína. A začal sa kolotoč obvinení.

[sociallocker]Transparency International Slovensko Kristínine rozhodnutie vystúpiť na akcii, ktorá sa konala na podnet banskobystrického župana, Mariána Kotlebu, tvrdo kritizuje.

Ostrá kritika voči speváčke sa však objavila aj v denníku Nový Čas a na portáli cas.sk. To sa nepáči nováčikovi v politike, Borisovi Kollárovi a verejne sa k tomu vyjadril. Na svojom Facebookovom profile bez akýchkoľvek okolkov zverejnil, čo si o publikovaní Nového Času myslí a bol nekompromisný!

Toto napísal Boris Kollár na margo Nového Času
Toto napísal Boris Kollár na margo Nového Času

Aby toho nebolo málo, cas.sk zverejnil v článku názory iných umelcov. Väčšina známych osobností sa snažila vyjadrovať diplomaticky. “Nebola som tam a nepoznám všetky okolnosti, za akých vystúpila. Ale myslím, že jej manažér mohol zvážiť, za akých okolností mala vystúpiť, a zobrať do úvahy aj politickú situáciu,” uvádza sa pod fotografiou Diany Mórovej. Spomínaný denník oslovil aj speváka, Roba Opatovského. Tí síce uverejnili jeho vyjadrenie, avšak nie celé! Robo sa rozhodol na svojom profile zverejniť kompletné vyjadrenie tak, ako ho denníku poskytol a chcel tak veci uviesť na pravú mieru.

Kompletné vyjadrenie Roba Opatovského
Kompletné vyjadrenie Roba Opatovského

Je teda možné, že denník Nový Čas čitateľov zavádza a uverejňuje v danej kauze len to, čo vyhovuje im? Vyzerá to tak, že v ich záujme je naozaj Kristíne iba ublížiť.

Kauza, samozrejme, nenechala Kristínu chladnou a k celej veci zaujala takéto stanovisko.

Vyjadrenie Kristíny Pelákovej
Vyjadrenie Kristíny Pelákovej

Zdroj: cas.sk, Facebook/Boris Kollár, Robo Opatovský Foto: reprofoto,Facebook [/sociallocker]