Kauza diplomovej práce Igora Matoviča je nielen na politickej pôde, no aj v širokej spoločnosti naďalej diskutovanou témou. Premiér dokonca čelil kvôli svojmu pochybeniu odvolávaniu z postu predsedu vlády, ktoré však napokon ustál. Najnovšie sa celou vecou zaoberala aj samotná Univerzita Komenského.

Podľa informácií Dennika N došlo v súvislovsti s diplomovou prácou premiéra k plagiátorstvu dvoch publikácií, ktoré Igor Matovič okopíroval. Nedávno sa k tejto záležitosti opäť vyjadril aj samotný politk, ktorý si sypal popol na hlavu. ,,Jasné, som pako, keď som si naivne myslel, že v mojej diplomovke mám všetko citované, ako sa patrí. Evidentne som nemal, je to hanba a je mi to ľúto,“ napísal na sociálnej sieti.

Kauza diplomovej práce však natoľko rezonovala spoločnosťou, že zasadlo vedenie Univerzity Komenského a vedenie Fakulty managementu UK, kde získal politik magisterský titul. Profesori počas stretnutia detailne analyzovali odbornú prácu premiéra.

Napokon dospeli k jednoznačnému záveru. ,,Prítomní sa zhodli, že práca Igora Matoviča nespĺňa kritériá kladené na diplomovú prácu a nespĺňala ich ani v roku 1998. Zároveň sa prítomní zhodli, že práca nemala byť obhájená a potvrdzujeme naše vyhlásenie k medializovaným prípadom sporných kvalifikačných prác zo 16. 7. 2020. Univerzita považuje túto tému za uzavretú,“ uvádza sa na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uniba.sk  |  Foto: FB/Univerzita Komenského v Bratislave, Igor Matovic, IG/obycajniludia