Ostrieľaný moderátor RTVS Marcel Merčiak si pred pár dňami zarobil na problém. Po tom, čo unikla nahrávka zachytávajúca paľbu vulgarizmov, sa časť verejnosti postavila proti známej tvári. Vedenie televízie sa ale nateraz rozhodlo prepustiť niekoho iného.

Marcel Merčiak si počas moderovania priameho prenosu z olympiády vyrobil poriadny malér. Na verejnosť totiž unikla nahrávka, na ktorej vulgárne nadáva po tom, čo uviedol do éteru nesprávnu informáciu a za vzniknutú situáciu viní spolupracovníkov. Kým väčšina kolegov sa Merčiaka zastala, Martin Nikodým naznačil, že jeho správanie a vyjadrovanie bolo cez čiaru.

A hoci mnohí očakávali, že moderátora môže televízia vyhodiť, vedenie RTVS sa rozhodlo ukončiť pracovný pomer s človekom, ktorý prispel k úniku nahrávky! “RTVS dôsledne prešetrila situáciu ohľadom uniknutej nahrávky súkromnej konverzácie zamestnancov. Osoba, ktorej konanie viedlo k úniku predmetnej konverzácie, už nie je zamestnancom RTVS, k čomu dospeli po vzájomnej dohode s priamym nadriadeným,“ uviedla pre Topky hovorkyňa Andrea Pivarčiová.

Ani samotný Merčiak však nemá stále vyhraté a po príchode z Pekingu ho čaká nepríjemný rozhovor na koberčeku: “RTVS veľmi zodpovedne pristupuje k atmosfére a vzťahom na pracovisku a vzniknutú situáciu budeme interne riešiť aj s Marcelom Merčiakom po jeho návrate z Pekingu.“ Televízia tiež zdôraznila, že prepustený zamestnanec neprichádzal s moderátorom do kontaktu a nemali spolu žiadne konflikty.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: RTVS