František Böhm sa v piatok neskoro večer rozhodol obrátiť proti sebe zbraň a vzal si život. Okolnosti smrti prešetruje kriminálna polícia, no je jasné, že išlo o samovraždu. V dome svedka, vypovedajúceho aj proti Lučanskému, sa pritom malo nájsť množstvo zbraní.

Böhm sa v piatok večer zastrelil v dome v Plaveckom Štvrtku, pričom mal nechtiac postreliť aj manželku, ktorá sa mu v skutku snažila zabrániť. Podľa informácií portálu Topky sa má aktuálne nachádzať v stabilizovanom stave a komunikovať. Tragédia sa mala odohrať v obývačke, pričom obvinený mal byť údajne v podnapitom stave, kým jeho 19-ročný syn bol vo svojej izbe. Krátko po samovražde sa ozval aj právnik Radačovský či Štefan Harabin, ktorý sa opýtal, ako je možné, že mal svedok v dome zbraň.

Topky tiež zistili, že Böhm nemal doma len jeden kus, ale hneď celý arzenál, pričom približne 10 zbraní, vrátane brokovnice či samopalu vzoru 58, mal mať bývalý SISkár údajne v legálnej držbe. Pri obvinenom je pritom štandardným postupom, že polícia vykonávajúca domovú obhliadku strelné zbrane odníme a uloží do úschovy. Generálny prokurátor Žilinka podľa Denníka N uviedol, že vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby dostal za úlohu objasniť, prečo k odňatiu zbraní nedošlo.

Každému policajtovi muselo byť jasné, že ak obvinenému hrozí vysoký trest, a zároveň je držiteľom strelnej zbrane, potom jeho spoľahlivosť je závažne spochybnená, keďže nemožno vylúčiť, že túto strelnú zbraň nezneužije a ohrozí nielen svoj alebo aj životy a zdravie iných osôb,“ myslí si exvyšetrovateľ Jozef Šátek. Policajný prezident Kovařík si bude musieť rovnako počkať na výsledky inšpekcie, ale odmieta špekulácie verejnosti ohľadne klasifikácie manželkinho zranenia a ubezpečuje, že išlo neúmyselné poranenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk, dennik.sk, FB/Jozef Šátek │ Foto: YT/SME