Každá banka sa snaží ľuďom ponúknuť údajne tie najvýhodnejšie hypotéky s takmer nulovým úrokom. Tieto tvrdenia sú plné novín, televízie či rádií. V skutočnosti sa však situácia zhoršuje a poskytovanie úverov na bývanie sa čoraz viac sprísňuje. Odborníci preto upozorňujú, že existuje aj iná možnosť, ako získať financie na vytúžený byt či dom.

Obdobie, kedy ľudia prišli do banky a odchádzali so 100 % hypotékou sú dávno preč. Podmienky zo strany finančných inštitúcií sa stále sprísňujú a od júla tohto roka príde veľké regulovanie poskytovaných hypoték. Po tejto zmene by mal dostať úver iba každý piaty žiadateľ, pričom so šťastím dostane 80 % z ceny nehnuteľnosti, nehovoriac o úrokoch.

Odborníci z tohto dôvodu odporúčajú, aby sa ľudia opäť vrátili k stavebnému sporeniu. V prípade, ak dieťaťu rodičia pri narodení založia stavebné sporenie, po dovŕšení 18 rokov by malo mať bez problémov k dispozícií až 62-tisíc eur. ,,Za 18 rokov bude mať nasporených 12-tisíc eur a ďalších 50-tisíc eur si môže zobrať úver, na ktorý má nárok zo zákona,“ vysvetlil predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, Imrich Béreš pre plusku.sk.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay