Študenti, mamičky na materskej, dôchodcovia, dlhšie nezamestnaní, poznáte to. Chcete si privyrobiť nejaké to euro navyše alebo len chcete mať pocit, že niečo robíte. A tak si sadnete za počítač a prezeráte si stovky ponúk do zamestnania. V tom narazíte na kategóriu „práca z domu“ a pomyslíte si, že všetko už bude dobré.

[sociallocker]Dobré to však bude len do momentu, keď zistíte, že ste sa stali obeťou podvodu. Podvodníci totižto nikdy nespia a stále vymýšľajú rafinovanejšie metódy ako si zarobiť. V poslednom čase sa na internetových stránkach ponúkajúcich prácu alebo aj na sociálnych sieťach rozmnožili ponuky na „Spracovanie reklamných dokumentov.“

Inzerát vyzerá lákavo

Nie je nič lepšie ako keď si nájdete prácu z domu a keď inzerát vyzerá perfektne, je to trefa do čierneho. Na začiatku tohto konkrétneho podvodu je takýto inzerát:
Ponuka brigády:
• práca na počítači, na internete
• tvorba reklamy
• vybavovanie emailov
• Zaškolíme
• Práca pre zamestnaných, nezamestnaných, študentov, mamičky na MD, aj dôchodcov
• Pracuje sa z domu
• Pracovný čas si určujete sami. Úlohy sú každý deň, ale nemusíte pracovať každý deň, Vy si budete určovať, kedy budete pracovať a koľko času sa tomu budete venovať.
• Vykonávate jednoduché úlohy, ktoré Vám budú zadávané a za každú splnenú úlohu je odmena 5-8 €. Priemerný mesačný zárobok 500 €.
• Odmeny sa vyplácajú do 72 hodín od splnenia úlohy
• Počet, koľko úloh splníte za 1 deň je na Vás, nie je to limitované
• Ja osobne som s brigádou veľmi spokojný, skutočne funguje a skutočne vyplácajú, odporúčam
• Viac informácii emailom
• Kontakt: tomas.toth.spolupraca@gmail.com

Potom, čo na tento inzerát, ktorý môže byť časom poupravený, zareagujete, vám príde odpoveď, kde je opäť len opísaný text inzerátu navyše spolu s menším dodatkom. Na to, aby ste mohli začať pracovať potrebujete „len“ vyplniť a odoslať „Žiadosť“ na emailovú adresu tomas.toth.spolupraca@gmail.com a uhradiť administratívny poplatok 15 €, ktorý slúži na Vaše zaškolenie.

Pozor, ide o podvod
Odpoveď, ktorá vám príde obsahuje z väčšej časti samotný text inzerátu s menším dodatkom. Je potrebné zaplatiť administratívny poplatok

Poplatok odoslaný, čo ďalej?

V momente ako odošlete „Žiadosť“ a potvrdenie o zaplatení poplatku vám príde ďalší email, v ktorom vás istý Tomáš Tóth informuje, že môžete začať pracovať. Vašou úlohou bude „zatiaľ“ len rozposielať inzerát ďalej. Za každého človeka, ktorého zlákate vám prislúcha odmena vo výške 5€. Či ich aj naozaj dostanete je však otázne.

Prečo ide o podvod?

Nedajte sa nachytať, tak ako som naletel aj ja. Podľa týchto znakov je vidieť, že ide o podvod.

Adresa
Ak ste z Bratislavy alebo blízkeho okolia, viete si skontrolovať, že na adrese, ktorá je uvedená v zmluve: Prievozská 2, 821 09 Bratislava, sa nachádza opustená budova s kanceláriami.

Zaplatiť musíte do:
Potom, čo sa zareagujete na inzerát, vám príde odpoveď, v ktorej ste vyzvaný uhradiť poplatok do istého dátumu. Do dátumu, ktorý je až nápadne veľmi blízko k dátumu, kedy vám prišla odpoveď. V mojom prípade mi odpoveď prišla 31.5.2016 a zaplatiť som mal do 31.5.2016.

Neúplnosť údajov
V samotnej zmluve, ktorú si vytlačíte, podpíšete a naskenovanú ju pošlete naspäť cez e-mail, chýbajú mnohé údaje. Napríklad také daňové identifikačné číslo Tomáša Tótha ani nič podobné v zmluve nenájdete.

Podvodný inzerát
V samotnej zmluve chýbajú mnohé informácie

Ako sa brániť?

V prvom rade si zachovajte zdravý rozum. Predtým, než nejaké peniaze pošlete, si informácie preverte. Ak ste sa už obeťou podvodu stali, môžete sa obrátiť na Finančné riaditeľstvo SR a na Políciu SR. Môžete podať trestné oznámenie na Tomáša Tótha. Aj keď je meno s najväčšou pravdepodobnosťou vymyslené, polícia sa vie dopátrať k osobe podľa IP adresy, z ktorej vám bol odoslaný e-mail alebo podľa čísla účtu, na ktorý ste administratívny poplatok uhradili. Políciu tiež môžete informovať, že nie ste jediný podvedený. Aj keď 15€ nie je veľká suma, nemôžeme predsa dovoliť, aby to podvodníkom prechádzalo. Prácu si potom hľadajte prostredníctvom Úradu práce a sociálnych vecí a rodiny alebo cez webové portály, kde pracovné ponuky môžu pridávať len overené firmy alebo osoby.

Pracujte pre hitky.sk!

Jednou z možností ako pracovať z domu a nenaletieť podvodníkom je, že môžete pracovať pre nás. Ponúkame vám kreatívnu prácu v úspešnom a rýchlo rastúcom magazíne, ktorý každý deň prináša najaktuálnejšie informácie zo spravodajstva a šoubiznisu a buduje si čoraz väčšie meno v slovenskom mediálnom svete. Všetky potrebné informácie sa dozviete tu.

Titulné foto: pixabay.com
[/sociallocker]