Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo zoznam jedenástich fáz vakcinácie obyvateľstva na Slovensku. Kým sa v prvej a druhej etape môžu zaočkovať predovšetkým zdravotníci a osoby vo veku najmenej 85 rokov, zdraví dospelí do 45 rokov prídu na rad až vo fáze číslo 11!

Spustenie každej etapy je ovplyvnené hladkým a momentálne prisľúbeným prísunom dodávok vakcín od spoločnosti Pfizer. Aktuálne vláda rokuje aj o druhom type vakcíny od Astra Zeneca, ktorá zatiaľ nie je schválená, avšak v prípade dodávky látky touto druhou spoločnosťou by sa proces očkovania jednotlivých fáz urýchlil.

V momentálnej situácií vidí vakcináciu poslednej fázy obyvateľstva Igor Matovič rezervovane. “Je to približne polovička dospelej populácie, táto skupina tvorí. A ak by sme predpokladali, čisto hypoteticky, že niekde od marca by už tie dodávky mohli byť stabilizované a pravidelné do konca roka, a že nám nepríde žiadna iná vakcína, že žiadna iná nebude schválená a by sme iba týmito vakcínami očkovali, tak by na rad prišli niekedy začiatkom augusta. V prípade, ak Astra Zeneca bude schválená, tak by tá skupina mala prísť na rak niekedy v júni. To je taký letmý odhad,” informuje premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: IG/igor_matovic_olano, canvas.com