Pandémia na Slovensku stále neutícha a množstvo okresov sa nachádza v červených či čiernych farbách. Sprísnili sa tiež naradenia, ktoré sa najnovšie týkajú aj vychádzok do prírody v okrese. Analytici však vidia svetielko na konci tunela a zverejnili dátum, kedy by sa malo všetko postupne meniť.

Analytici z Dáta bez pátosu zverejnili nové odhady, podľa ktorých by sa mala situácia na Slovensku zlepšiť už čoskoro. Hoci máme aktuálne v nemocniciach viac ako 3,5-tisíc pacientov, v prípade, že ich počet klesne pod 3-tisíc, môžeme hovoriť o prechode z čiernej do bordovej zóny.

Odhad analytikov hovorí, že by k zníženiu počtu hospitalizovaných pod kritickú hranicu malo dôjsť už onedlho. Počas nastávajúcich veľkonočných sviatkov bude preto dôležité dodržiavanie opatrení a vyhnutie sa masovým návštevám rodiny.

Ak všetko pôjde podľa vypočítaného scenára, k uvoľňovaniu opatrení by mohlo dôjsť už 19. apríla. To by zahŕňalo aj neskorší prechod do červenej fázy, kedy môžeme uvažovať o otvorení škôl, kín, divadiel, terás a sprístupnení omší. To, či sa na tento pozitívny scenár môžeme tešiť, však bude do značnej miery závisieť od dodržiavania nariadení a opatrení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: databezpatosu.sk │ Foto: FB/Dáta bez pátosu, YT/DenníkN