Andrej Kiska absolvoval na košickej súkromnej klinike operáciu platničky a aktuálne sa zotavuje a rehabilituje. Jasný odkaz sa rozhodol poslať premiérovi Igorovi Matovičovi, no aj Borisovi Kollárovi či Robertovi Ficovi, ktorý podľa neho zmeškal vhodný čas na definitívny odchod.

Bývalý prezident má za sebou operáciu platničky na košickej klinike, ktorá dopadla podľa očakávaní. Andrej Kiska, ktorý mal problém sedieť čo i len 10 minút a pociťoval bolesti, sa tak teraz zotavuje a čakajú ho rehabilitácie. Priznal, že pred voľbami ho začal trápiť aj vysoký krvný tlak a problémy so srdcom. Práve zdravotné potiaže ho napokon prinútili stiahnuť sa z politiky a definitívne odísť.

Teraz sa rozhodol v rozhovore pre Sme prezradiť, ako vidí súčasnú vládu a jej fungovanie. Neskrýva pritom sklamanie z kauzy diplomovej práce Kollára, no aj reakcie Matoviča. “Moja základná obava bola, ako sa bude v koalícii správať Sme rodina so svojimi rôznymi nomináciami. Povedal som to Igorovi. Ale vnímal som ho ako človeka, ktorý bol vždy jasne protikorupčný a bol proti snobským manierom. Bol človek, ktorý sa vedel veľmi jasne vymedzovať voči rôznym nešvárom politiky. Bol som presvedčený, že ak zoberie Kollára bude jeho prvým strážcom. Očakával som, že keď sa bude niečo diať, bude to riešiť. Žiaľ, pri Kollárovej diplomovke sa ukázal pravý opak. Bolo to pre mňa sklamanie. Nie je možné plagiátorstvo odôvodniť tým, že musíme poraziť smerácku mafiu,” uviedol. Myslí si tiež, že tento krok Matoviča bol veľkou chybou a ľudia mu toto upustenie od svojich zásad len tak nezabudnú.

Vyjadril sa aj k novovzniknutej strane Petra Pellegriniho a jeho odchod zo Smeru, za ktorým môže byť len divadielko. “Z diaľky z Popradu to vyzerá na dva scenáre. Jeden scenár je, že je to dohodnutý rozpad. Že sa Peter Pellegrini dohodol s Robertom Ficom. Povedali si, teraz sa rozdelíme, budeme sa tváriť ako nepriatelia, dáme dokopy 30 percent a po voľbách sa dáme spolu. Zoberieme ešte neviem koho a budeme spolu vládnuť. Či je to reálny scenár alebo nie, uvidíme podľa toho, akú antikampaň Fico proti Pellegrinimu spustí. Vieme, ako funguje antikampaň Smeru. Zjavujú sa v nej fotky, videá, zmanipulované dokumenty. Smeráci vždy mali na každého v zálohe nachystanú zložku. Ak toto Smer proti Pellegrinimu urobí, že mu skutočne pôjde po krku, tak vtedy to znamená, že rozpad bol asi reálny.

Kiska opäť nenechal nitku suchú ani na Ficovi, ktorý podľa jeho slov ničí sám seba, ako aj stranu Smer. “Myslím si, že nepochopil, kedy je správny čas odísť. Mal odísť už dávno, keď bol ešte na výslní a mal popularitu. Skončí ako Mečiar, presne ako nechcel,” pridáva sa k názoru viacerých odborníkov. Na záver sa tiež dostal aj k vlastnému obvineniu v kauze KTAG, ktorá je podľa Kisku len smeráckou pomstou: “Stále som obvinený. Prebiehajú procesné úkony. Vzniesli sme niekoľko sťažností. Dali sme zopár podnetov. Verím, že tak, ako sa tieto procesy očisťujú v našej spoločnosti, tak sa naša krajina dozvie pravdu o celom pozadí tejto kauzy. Teda kto a čo je za ňou.

Rovnako majú prebiehať vyšetrovania aj v prípade videí, za ktorými má stáť Michal Šuliga a Milan Reichel a ktoré zrejme prispeli aj k zníženiu volebných preferencií strany Za ľudí. “Podľa informácií, ktoré mám z okolia Popradu, obaja aktéri videí vraj dostali nové biele mercedesy, na ktorých sa vyvážajú. Myslím si, že sponzori sa im veľmi dobre poďakovali za odvedenú hereckú prácu. Hovorí sa o viacerých motiváciách, ktoré na to mal, čo všetko mu za to bolo od Smeru sľúbené,” uzatvára tému.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook/Andrej Kiska, Igor Matovic