Andrej Kiska len nedávno skončil v nemocnici, no na krku má ďalší problém. Polícia si zrejme posvieti na jeho novú stranu Za ľudí. Podnet na prešetrenie podalo známe občianske združenie.

Andrej Kiska sa zotavuje po nedávnej návšteve nemocnice, keď ho mala veľmi znepokojiť komunikácia Kočnera a Bödöra. Na krku má už však aj ďalší problém. Na financovanie jeho novej strany Za ľudí, do ktorej prešla od Igora Matoviča aj Veronika Remišová, si posvietilo známe občianske združenie.

Mladí sociálni demokrati zverejnili na sociálnej sieti obsiahly status, v ktorom varujú pred netransparentnými praktikami bývalého prezidenta, ktorý si má podľa ich slov financovať stranu z občianskeho združenia “Je nás viac”. “Občianske združenie nemôže vyvíjať činnosti vyhradené pre politické strany, napriek tomu je to práve občianské združenie „Je nás viac,” ktoré je objednaváteľom billboardovej kampane v prospech Kiskovej novovznikajúcej strany „Za ľudí“. Sme presvedčení, že o.z “Je nás viac” je objednávateľom aj totožnej online kampane na webe denníka SME, ako aj platcom všetkých úkonov spojených so zberom podpisov a iných úkonov spojených so vznikajúcou stranou,” uvádzajú.

Týmto by podľa nich Kiskova strana obišla nový zákon o 3-miliónov limite na kampaň, keďže peniaze od občianskej združenia by sa do tohoto limitu nepočítali: “Hlavné je, aby sa vydokladovalo, koľko ich tá kampaň stojí a aby to “Za ľudí” po svojom vzniku odrátala z limitu 3 milónov Eur. Tak je to spravodlivé. Je to predsa kampaň v ich prospech,” myslia si.

Podnet na prešetrenie už pritom podala organizácia na Ministerstve vnútra, no aj v aliancii Fair Play či Transparency International a požadujú, aby sa preverilo, či takýmto konaním nedošlo k porušeniu paragrafu zákona o združovaní občanov: “Je tu reálne podozrenie, že Kiska bude v tejto kampani pokračovať až do polovice októbra. Dovtedy môže minúť hoc aj desiatky miliónov na propagáciu svojej strany cez občianske združenie a nakoniec sa v marci z médií možno dozvieme, že „Za ľudí“ (ako strana) malo najlacnejšiu volebnú kampaň.. ,” dodávajú rozhorčene.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Mladí Sociálni Demokrati │ Foto: Facebook/Mladí Sociálni Demokrati, Andrej Kiska – Za ľudí