Niekdajší predseda strany Za ľudí Andrej Kiska skončil v pondelok doobeda opäť na výsluchu na NAKA. Jeho daňová kauza, za ktorou vidí pomstu Roberta Fica, sa zrejme čoskoro presunie do záverečnej fázy.

Andrej Kiska sa po voľbách dostal so stranou Za ľudí do parlamentu, no napokon sa kvôli zdravotným problémom so srdcom rozhodol neprevzať mandát a od politiky si dal pauzu. Momentálne sa tak zdržiava so svojou početnou rodinou, no v pondelok musel ísť vybaviť mimoriadne nepríjemnú záležitosť. Bývalý prezident totiž skončil na výsluchu NAKA v Košiciach, pričom v budove sa zdržal približne hodinu a pol.

Ku kauze, v ktorej bol obvinený ešte začiatkom decembra 2019, sa prišiel vyjadriť v doprovode so svojím advokátom Danielom Lipšicom. Výsluch sa týkal trestného činu pri zaúčtovaní nákladov Kiskovej prezidentskej kampane vtedajšej firmy KTAG, ktorá ich následne chcela zohľadniť v odpočte DPH. Lipšic napokon vyzradil, čo sa dialo za dverami polície: “Myslím, že sa mnohé veci vysvetlili,” uvádza pre Nový Čas spokojne so slovami, že podľa neho k žiadnemu daňovému trestnému činu nedošlo.

Spoločnosť KTAG má totiž mať vysoké príjmy z prednáškovej činnosti Kisku, ktoré sa pohybujú v desaťtisícoch. “Akékoľvek daňové odpočty sa pravdepodobne vo veľkom rozsahu štátu vrátia. Taký bol aj pôvodný plán, išlo o zviditeľnenie jeho mena na účely marketingu,“ dodáva Lipšic s vysvetlením, že tu nejde o žiadne fiktívne služby, ale reálne a vyfaktúrované v reálnej cene. “Nepoznám iný prípad, ktorý by bol za rovnakých okolností trestne stíhaný,” uvádza na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Andrej Kiska, YouTube/SME