Dosluhujúci prezident Andrej Kiska (56) momentálne prežíva mimoriadny smútok. Do nemocnice sa kvôli vážnym zdravotným problémom dostala jeho najbližšia a najmilovanejšia osoba. Teraz ju za nemocničné múry chodí pravidelne navštevovať.

Andrej Kiska už onedlho odovzdá pomyselné žezlo, ktoré preberie novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová. Už teraz sa však netají s politickými plánmi, a dokonca otvorene propaguje svoju novú stranu na billboardoch, za čo zožal kritiku od viacerých ľudí.

Okrem toho, že musí splniť všetky povinnosti súvisiace s ukončením jeho úradovania, má však momentálne plnú hlavu osobných starostí. Prezident totiž prežíva veľký smútok. Pred tromi týždňami totiž skončila v nemocnici podľa informácii Nového Času jeho milovaná mamička Mária.

Smutnú novinku potvrdil aj samotný Kiska, ktorý sa musel pred časom popasovať aj so zlým zdravotným stavom svojho otca po srdcovom zákroku: „Moja mama je v nemocnici už niekoľko týždňov, má obrovské bolesti chrbtice a s tým spojené komplikácie s chôdzou. Snažím sa ju navštíviť aspoň raz do týždňa,“ dodal s bolesťou v hlase. Prezidentovej mame želáme skoré zotavenie.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Andrej Kiska