Prezident Andrej Kiska včera navštívil obec Krupinu. Extrémisti dostali v Krupine a okolí veľa hlasov, tvrdí prezident. Hovorí o tom, čo sa môže stať, ak si nedáme pozor.

[sociallocker]Spomínal si na slová, ktoré počul v Osvienčime od človeka, ktorý prežil koncentračný tábor: „Nesmieme dovoliť, aby sa naša minulosť stala budúcnosťou našich detí.“ Ľudia v Krupine mu povedali, že Slováci sa so svojim hlasovaním začali búriť proti nefungujúcemu štátu. Kiska stretol veľa ľudí, s mnohými o problémoch hovoril.

“K neurológovi sa dostanem za 6 mesiacov. Kradnú všetci. S neprispôsobivými Rómami si nikto nevie rady” zverili sa občania prezidentovi. Kiska tvrdí, že chce prispieť k tomu, aby sa problémy ľudí a aj nášho štátu postupne riešili a aby ľudia nemuseli voliť zo vzdoru.

12920315_946846622102783_2677510731513970460_n
Kiska sa bojí, ako budeme týmto drobcom vysvetľovať, že sme to dopustili

“Vláde a každému ministrovi prízvukujem, že pokiaľ nenastane zásadná zmena prístupu štátu k ľuďom, pokiaľ sa nezačnú riešiť problémy vidieka a malých miest, tak sa môže stať, že o 4 roky budeme mať extrémistov nielen v parlamente, ale aj vo vláde. A ich vplyv bude rásť” obáva sa prezident. Rovnako má strach aj z toho, ako to budeme o 20 rokov vysvetľovať deťom, ako sme vznik takejto situácie mohli dovoliť.

Zdroj /Foto: Facebook, Andrej Kiska [/sociallocker]