Prezident SR, Andrej Kiska, mal len dnes ráno príhovor k výsledkom volieb. Zabudol však na to, že ako prezident by mal byť nestranný. Pri vyjadrení k výsledku volieb do NR SR, bol poriadne kritický.

„Máme tu iné výsledky, ako predpokladala väčšina samotných strán. Máme tu hneď niekoľko nových strán v parlamente a budeme tam mať aj radikálny politický extremizmus v rovnošatách,” vyjadril sa pán prezident.

Na Slovensku vládne demokracia, ktorú sa však pán prezident pravdepodobne rozhodol ignorovať, rovnako ako 8% hlasov voličov. Počas pondelka a utorka sa stretne so všetkými predsedami politických strán, až na Mariána Kotlebu, predstaviteľa Ľudovej strany Naše Slovensko, s ktorým sa rozhodol nestretnúť.

Na záver prezident dodal, že tieto výsledky volieb sú jasným signálom k tomu, aby sa pokúsili dramaticky zvýšiť dôveru občanov v štát. „Myslím, že tentoraz to voliči odkázali tak nahlas a tak zreteľne, že sa to nedá prepočuť,” vyhlásila hlava štátu, „to, čo potrebujeme, je vláda, ale aj opozícia, ktorá presvedčí ľudí, že nemusia chodiť k voľbám čoraz viac iba protestovať,“

Zdroj: cas.sk Foto: zenskyweb.sk