Marian Kočner a Béla Bugár sa mali krátko po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice stretnúť pri raňajkách na Maldivách. Obidvaja to pred médiami označili za náhodnú udalosť, no najnovšie správy z tzv. Kočnerovej knižnice hovoria o niečom celkom inom.

Len pár dní po vražde novinára a jeho snúbenice zachytili médiá informácie o tom, že vtedajší šéf strany Most-Híd Béla Bugár dovolenkuje na Maldivách. Podľa jeho slov išlo o dlhoplánovanú dovolenku pri príležitosti svadobného výročia. V tom čase sa v exotike nachádzal aj Marian Kočner a Štefan Czucz, niekdajší šéf štátneho Transpetrolu a tieňový oligarcha strany. Bugár a Kočner mali podľa medializovaných informácií skončiť na spoločných raňajkách, no obidvaja vtedy svorne tvrdili, že šlo len o náhodné stretnutie a prehodenie pár slov.

Kočner sa mal stretnutím pochváliť cez správy aj Zsuzsovej, no zdá sa, že 8. marca 2018, kedy došlo k ich komunikácii, sa s Bugárom nestretol. K spoločným raňajkám malo zrejme prísť až 9. marca a na tomto stretnutí s niekdajším koaličným politikom sa Kočner dohodol s Bugárovým dobrým kamarátom Czuczom. Kočner mu napísal, že chce s Bugárom niečo prebrať, na čo mu Czucz navrhol, že to preberú pri zajtrajších raňajkách, pričom práve cez neho sa stretnutie dohadovalo. V tom období sa v politike riešilo, či Most vystúpi z koalície a rozloží tak Ficovu vládu.

Kočner, ktorého kompletná Threema bola nedávno zverejnená, prirodzene chcel, aby Most vo vláde zotrval a trojica ostala aj naďalej pri moci. Z Kočnerovej knižnice ďalej vyplýva, že cez Czucza požadoval informácie o tom, čo povie Bugár novinárom o ich stretnutí, aby zverejnili zhodné výpovede. “Zisti mi, či to Béla priznal. Nech sa zhodneme,” napísal. Napokon Kočner rovnako ako Bugár vyhlásil, že na Maldivách došlo len k náhode a Czuczovi natešene napísal: “Som sa z toho pekne vykrútil.

Na nové informácie zareagoval aj prekvapený Bugár, ktorý nechce uveriť tomu, že by kamarát Czucz stretnutie s Kočnerom zorganizoval. Napokon ale uviedol, že sa počas dovolenky snažili dnes už obvinenému podnikateľovi vyhnúť. “Keď sme sa dozvedeli, že je tam Kočner, my sme mali obsadené miesto, kde sa podáva večera, pán Czucz miesto prebookoval niekde inde,” uviedol expolitik pre portál Aktuality. Na záver poprel, že by ho Kočner počas stretnutia ovplyvňoval alebo z neho vytiahol nejaké informácie. “Možno si niečo želal, ale ja mám vlastnú hlavu. Ak by čokoľvek chcel, pošlem ho niekde. Povedal som mu len to, čo desiatkam ďalších Slovákov. Že neviem, čo bude, možnože sa budem musieť z dovolenky vrátiť skôr,” dodáva. Czucz sa k daným informáciám nevyjadril.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/SME