Podpredseda parlamentu Martin Glváč (51) sa musí v posledných dňoch poriadne obracať. Po prepuknutí škandálu s SMSkami a fotkami s obvinenou Zsuzsovou síce pred kamerami prehovoril, no jeho slová majú značné trhliny.

Glváč sa po niekoľkých dňoch zarytého mlčania rozhodol prehovoriť na kamery o svojom škandále s obvinenou Zsuzsovou. S tmavovláskou, ktorá bola vypovedať v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice, ale aj hurbanovského exprimátora Basternáka, si mali vymeniť pikantné fotky, ale aj zváštne texty. Zsuzsová navyše nemala používať vlastné zábery, ale upravené snímky zahraničných modeliek.

Podľa denníka Nový Čas ale výpovede Glváča o celej komunikácii s obvinenou nesedia a v odpovediach sa nachádzajú viaceré nezrovnalosti. Hoci podpredseda tvrdil, že nevedel, s kým si v skutočnosti píše, jeho komunikácia hovorí o opaku. Alene totiž v správe na konci marca zablahoželal k meninám a o pár mesiacov aj k narodeninám. Kontroverzné je aj tvrdenie, že takto bežne komunikuje s voličmi a za mnohými textovými správami stoja jeho administrátori. Správy s obvinenou ale prebiehali cez sociálnu sieť Viber, ktorá je viazaná na mobil vlastníka.

V rozpore sú aj tvrdenia Glváča o tom, že sa s obvinenou nikdy nestretol. Ona totiž na polícii uviedla, že sa mali vidieť až trikrát. Trhlina sa nachádza aj v jeho výpovedi o tom, že mal komunikáciu s tmavovláskou ukázať šéfovi Vojenského spravodajstva pána Skuhrovi. Správy v spise však pochádzajú z roku 2018, kedy už pán Skuhra na Vojenskom spravodajstve nepracoval a rovnako odmietavo sa vyjadril Generálny prokurátor Jaromír Čižnár, ktorý uviedol, že taká komunikácia prebehla len veľmi okrajovo.

Rovnako otázne je aj to, prečo Glváč najprv celú komunikáciu poprel so slovami, že je to „blbosť“, no neskôr zvolil spomínanú rétoriku. Viac otázok ako odpovedí vyvoláva na záver aj úvaha, prečo si Glváč potreboval overovať Zsuzsovú u ďalších vysokopostavených ľudí, ak išlo o bežnú komunikáciu s voličom, ako sám tvrdí.

Klame Glváč vo svojich tvrdeniach?

Zdroj: cas.sk │ Foto: TV Markíza, YouTube