Klienti tejto poisťovne majú problém: Dostanú iba neodkladnú zdravotnú..!

Dátum:

História sa znovu opakuje! Ako minulý rok, tak aj tentokrát bolo niekoľko mesiacov na pretrase financovanie zdravotnej starostlivosti. Situácia sa natoľko vyostrila, že stovky lekárov nemajú zmluvný vzťah s jednou z poisťovní, v dôsledku čoho pocítia mnohí pacienti výrazné obmedzenia.  

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa po dlhých rokovaniach napokon nedohodol so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) v súvislosti s podmienkami financovania zdravotnej starostlivosti. Od 1. apríla tak klienti uvedenej poisťovne dostanú iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť, keďže lekári s ňou už nie sú v zmluvnom vzťahu.

ZAP mala štátnej zdravotnej poisťovni ponúknuť aspoň uzavretie zmluvy na mesiac, aby mali pacienti zabezpečenú dostatočnú zdravotnú starostlivosť, kým budú prebiehať ďalšie rokovania. VšZP však návrh odmietla, pričom sa bude k spolupráci snažiť presvedčiť ambulantných lekárov jednotlivo.

Ministerstvo zdravotníctva sa o rokovania intenzívne zaujíma, no zároveň nemá v pláne vstupovať do zmluvného vzťahu medzi zdravotnými poisťovňami a poskytovateľmi. Ide však o vážny problém, keďže Všeobecná zdravotná poisťovňa má okolo troch miliónov klientov na Slovensku, pričom mnohým uhrádza aj finančne náročnú liečbu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, vszp.sk  |  Foto: Pixabay, FB/Všeobecná zdravotná poisťovňa

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...