Celé Slovensko šokoval prípad zneužívania 13-ročného dievčaťa, pričom páchateľom je kňaz, ktorému absolútne verilo. Prípadom sa začala zaoberať aj investigatívna redaktorka Kristína Kövešová, ktorá sa v čase rozsudku nachádzala na Okresnom súde v Dolnom Kubíne.

Kňaz a učiteľ František O. tri roky zneužíval dievča, pričom všetko sa začalo, keď malo iba 13 rokov. Prvý pohlavný styk mali dokonca priamo na fare. Celý prípad bol posunutý na súd, kde páchateľ dostal iba trojročnú podmienku. Po vynesení rozsudku chcela od neho vyjadrenie známa redaktorka Kristína Kövešová, no nedočkala sa.

Muž, ktorý už nie je v kňazskej službe, sa snažil z Okresného súdu utiecť, a dokonca nemal problém útočiť na obľúbenú markizáčku a jej kameramana. Kövešová sa taktiež stretla aj s mladou ženou, ktorá bola obeťou zneužívania. Po vypočutí rozsudku neskrývala sklamanie a smútok, nakoľko duchovného chcela vidieť za mrežami. Momentálne trpí posttraumatickou stresovou poruchou.

Kristína prezradila, že na súde bola dokonca vypovedať učiteľka, ktorá obvineného rázne obhajovala a obeť i médiá nazvala sviňami. ,,Čo urobila? Len to, že povedala pravdu, aby pomohla zachrániť seba a najmä ďalšie obete se*uálneho zneužívania. Áno, lebo v Dolnom Kubíne nie je jediné dieťa zneužívané kňazmi- je ich viac. Môj anjelik, viem, že veľa ľudí je pri tebe, neboj sa… Spolu to zvládneme,“ odkázala zranenej tínedžerke na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk, IG/kristinakovesova  |  Foto: TV Markíza, IG/kristinakovesova  |  Video: Streamable.com