Muži zákona sa momentálne zaoberajú kurióznym prípadom kňaza, ktorý obchodoval so zbraňami. Špeciálne jednotky ho zadržali priamo v budove miestnej fary, a taktiež bola vykonaná prehliadka, ktorá bola plná prekvapení.

47-ročný kňaz pôsobí v jednej zo slovenských obcí, ktorá je blízko ukrajinskej hranice. Muž predával nelegálne zbrane a strelivo, pričom kupoval plynové zbrane a následne ich prerábal na strelné. Klientovi nemal problém poslať zbraň aj poštou.

Na miestnej fare napokon zasahovala špeciálna jednotka, ktorá zadržala duchovného a vykonala prehliadku. Sklad zbraní a streliva sa nachádzal priamo v kostole. ,,Podľa výsledkov prehliadok boli kňazovi zhabané zbrane, strelivo, dokumenty a ďalšie dôkazy potvrdzujúce jeho účasť na trestnej činnosti,“ uviedol Michajlo Soroka, náčelník GUNP pre noviny.sk.

Podľa odborníka na zbrane sú plynové pištole minimálne o tretiu lacnejšie, v dôsledku čoho mohol kňaz poriadne zarobiť. Manipulovanie s nebezpečnými zbraňami však predstavuje obrovské riziko. Údajne mal farár neuveriteľné šťastie, že mu v rukách niektorá zo zbraní neexplodovala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: TV JOJ, FB/Polícia SR, Pixabay