Známy slovenský herec a politik Milan Kňažko sa opakovane vyjadruje k súčasnej aj bývalej politickej scéne. Najnovšie prehovoril o smeráckej vláde, kedy mala rozkvitať poľovnícka, drevárska mafia, ako aj o unesenom právnom štáte, hoci tento pojem používa s veľkou obľubou Robert Fico.

Milan Kňažko sa pravidelne vyjadruje k domácej politickej scéne. Nedávno si zažartoval aj o Pellegrinim, keď ho prirovnal k Pelle-štuplíku, ktorý priložili na vytekajúcu žumpu. Najnovšie prijal pozvanie do TASR TV, kde hovoril o zápase o zdravé životné prostredie, ako aj o unesenom právnom štáte.

V boji za záchranu životného prostredia sme pritom podľa jeho slov prehrávali počas vlády Smeru, ale aj skôr. „Rôznych mafií, či už poľovníckych, drevárskych, vyrástlo nie iba za dvanásť rokov Smeru, ale aj predtým, mnoho. Títo papaláši sa dnes obhajujú, že vraj to robili pre ľudí a keď to chce dnes niekto vrátiť z hlavy na nohy, tak je to ohrozenie pracovných miest,“ uviedol na rovinu.

Rovnaký boj zvádza naša krajina aj v oblasti právneho štátu: „My sme ešte prednedávnom nielenže nemali právny štát, ale mali sme unesený štát. Tvárime sa, že únoscovia štátu sú dnes štandardní politici. Čo je ďalšia lož. Pravda je, že bola sprivatizovaná polícia, sprivatizovaná kontrola, deformované a sprivatizované súdy. O prokuratúre nehovorím,“ dodáva. Vyjadril však názor, že nádej dáva aktuálna náprava spravodlivosti súčasnou vládou: „To, že sa hádajú, nie je pekné. Ale ľudia si ich zvolili. Týchto chceli. A najdôležitejšie zo všetkého je, že naprávajú spravodlivosť. Ak tá nebude, nebude štát.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tasrtv.sk │ Foto: YT/SME