Koaličná kríza SKONČILA: Jasné stanovisko Kollára a Sulíka!

Dátum:

Po roku vládnutia Matovičovej vlády došlo k zlomu v podobe koaličnej krízy. Hovorilo sa o odvolávaní ministrov, premiéra, a dokonca hrozili aj predčasné voľby. Koaliční partneri sa včera (10. marca) vo večerných hodinách stretli a zdá sa, že hroziaci pád vlády zažehnali.

Napäté vzťahy medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom natoľko narástli, že došlo k osobným útokom i vážnym obvineniam. Za odvolávanie ministra zdravotníctva i premiéra sa napokon postavila aj strana Za ľudí. Nasledovali stretnutia vládnych predstaviteľov u prezidentky, kde bola predmetom rozhovorov vážna koaličná kríza.

Žolíkom sa stal Boris Kollár, ktorý však namiesto zažehnania konfliktu využil šancu a pred pár hodinami zverejnil vlastné požiadavky na pokračovanie v štvorkoalícií. Situácia tak už nemohla byť dlhšie udržateľná, v dôsledku čoho sa koaliční partneri konečne stretli, a dokonca došlo k dohode. ,,Sedeli sme štyri koaliční lídri, kríza je zažehnaná a ideme ďalej. Nebudem predbiehať, povieme to všetci spolu. Každý niečo získal a niečo stratil,“ vyhlásil v rádiu Expres predseda strany Sme rodina.

Koaličnú dohodu potvrdil aj šéf strany SaS. ,,Richard Sulík verí, že s Igorom Matovičom našli cestu, ako spolu vychádzať, komunikovať a dodržiavať dohody. Na útoky z minulosti už nebude reagovať, pretože by to nemalo žiadny prínos pre ďalšie spoločné vládnutie v časoch, keď občania potrebujú pokoj a pomoc od štátu,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku strany. Koalícia plánuje v priebehu dnešného dňa zorganizovať tlačovú konferenciu, kde oznámia konkrétne výsledky ich stretnutia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Radio Expres, Sloboda a Solidarita  |  Foto: FB/Za ľudí, Richard Sulík

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...